Izmjena slovenske Odluke za ulazak u zemlju od 15.7.2021.

Vlada Republike Slovenije na današnjoj dopisnoj sjednici donijela je Izmjenu Odluke prema kojoj se utvrđuju novi uvjeti za ulazak u Sloveniju vezani za mjere zaštite od COVID-a 19. Prema novoj Odluci, određene su dvije iznimke od obveze PCT uvjeta (cijepljenje, negativan test, potvrda o bolesti) i to za:

• radnike u međunarodnom prijevozu te
  • osobe koje tranzitiraju kroz Sloveniju (napuštaju je najkasnije 12 sati od ulaska u zemlju)

Navedena Izmjena vrijedi od 14. srpnja do 15. kolovoza 2021. godine.

Tekst nove Odluke možete pročitati ovdje: https://www.gov.si/novice/2021-07-14-do-15-avgusta-2021-se-za-tranzit-in-mednarodni-transport-ne-zahteva-pogoj-pct/