Podnošenje zahtjeva za izdavanje dozvola za boravak i rad elektroničkim putem

Uzimajući u obzir potrebe tržišta rada u Republici Hrvatskoj, Ministarstvo unutarnjih poslova posljednjih godinu dana poduzima značajne aktivnosti kako bi se ubrzao postupak izdavanja dozvola za boravak i rad.

U cilju rasterećenja poslodavaca, ali i smanjenja gužvi u prostorijama policijskih uprava odnosno postaja, poslodavci su od 15. travnja 2019. u mogućnosti podnijeti zahtjeve za dozvole za boravak i rad iz kvote elektroničkom poštom na posebno formirane mail adrese svih policijskih uprava te pojedinih policijskih postaja identificiranih na osnovu povećanog broja zahtjeva za izdavanje dozvola za boravak i rad.

Poslodavci koji žele i dalje mogu podnositi zahtjeve za izdavanje dozvole za boravak i rad iz kvote osobno u policijskim upravama odnosno u policijskim postajama.

Detaljnije informacije o podnošenju zahtjeva za izdavanje dozvole za boravak i  rad mogu se pronaći na stranicama Ministarstva unutarnjih poslova pod rubrikom građani/moji dokumenti/stranci ( https://mup.gov.hr/stranci-333/333 ).

Uputu za elektroničko podnošenje zahtjeva za izdavanje dozvole za boravak i rad i mail adrese možete pronaći i u priloženoj Uputi za poslodavce.