HZZ dodatno proširio skupine poslodavaca za lipanjske mjere

Hrvatski zavod za zapošljavanje dodatno je proširio ciljane skupine poslodavaca za potpore za očuvanje radnih mjesta za mjesec lipanj. Tumačenje se odnosi na razvrstavanje ciljanih skupina poslodavaca koji mogu koristiti potporu po NKD-u te je ona usmjerena u one sektore u kojima poslovanje iz objektivnih razloga ne može biti otvoreno ili imaju pad prihoda od najmanje 50%, a što je uzrokovano COVID-19 krizom.

Proširene ciljane skupine poslodavaca razvrstanih po NKD-u jesu poslodavci koji zapošljavaju manje od 10 radnika (mikro poduzetnici) iz sektora:

Prerađivačka industrija:
- 10.71 Proizvodnja kruha; proizvodnja svježih peciva i sličnih proizvoda te kolača
- 11.01 Destiliranje, pročišćavanje i miješanje alkoholnih pića
- 32.99 Ostala prerađivačka industrija, d. n.

Prihvatljivi poslodavci: trgovačka društva, obrti, OPG-ovi i fizičke osobe koje obavljaju samostalnu djelatnost.