Obrazac za prijavu privremenog zatvaranja sustava fiskalizacije

Svi oni koji ne koriste sustav e-građani ili ga nisu u mogućnosti koristiti, a potrebno im je ispuniti Obrazac za prijavu privemenog zatvaranja sustava fiskalizacije, mogu isti preuzeti ispod ovog teksta. U nastavku se nalaze upute Porezne uprave RH za ispunjavanje obrasca:

Ispunjavaju se podaci koji su označeni sa: "X".

U rubrici: "Status poslovnog prostora" – navesti: "privremeno zatvoren".

U rubrici: "Napomena" – navesti: "vrijedi od 19.3.2020. sukladno mjerama ograničavanja prijenosa bolesti COVID-19 do opoziva".

Ispunjeni obrazac poslati/dostaviti nadležnoj Poreznoj upravi RH. Kad prestanu okolnosti i uvjeti zbog kojih je prostor privremeno zatvoren, ponovno je potrebno ispuniti obrazac i poslati Poreznoj upravi RH samo će status poslovnog prostora biti "otvoren".