Na traženje HOK-a Odlukom stožera vozačima omogućena izolacija u vlastitom domu

Nacionalni stožer civilne zaštite donio je odluku o postupanju i primjeni karantene i kućne izolacije za vozače teretnih vozila međunarodnog transporta  za vrijeme proglašene epidemije bolesti COVID 19, 26. ožujka 2020. godine.

Hrvatska obrtnička komora upozorila je Nacionalni stožer civilne zaštite RH kako sustav organiziranih karantena za vozače ne zadovoljava osnovne higijenske uvjete, a mogućnost zaraze u takvom okruženju iznimno je velika. Iz tog razloga, sve više vozača odbijalo je nastaviti dalje voziti zbog potencijalne ugroze vlastitog zdravlja.

Daljnja primjena ovakvih mjera prema hrvatskim prijevoznicima potencijalno bi ugrozila još uvijek stabilnu opskrba sirovinama, medicinskom opremom i ostalim potrepštinama.

Stoga pozdravljamo uvažavanje zahtjeva Hrvatske obrtničke komore te donošenje Odluke koje vozačima omogućuje korištenje kućne izolacije u vlastitom domu, uz poštivanje već propisanih mjera samoizolacije.

Pozivamo sve poslodavce i vozače na maksimalnu odgovornost i poštivanje propisanih Odredbi Nacionalnog stožera te da vode brigu o sebi i svojim obiteljima.

Odluku je moguće preuzeti OVDJE.