Nadzorne aktivnosti Porezne i Carinske uprave od 09. do 11.10.2020.

U sklopu redovnih nadzornih aktivnosti, a u cilju sprječavanja sive ekonomije, zaštite Državnog proračuna i poreznih obveznika koji uredno ispunjavaju svoje porezne obveze, ovlašteni službenici Ministarstva financija Porezne i Carinske uprave provodit će pojačane nadzore fiskalizacije na cijelom području Republike Hrvatske u razdoblju od 9. do 11. 10. 2020. godine.
Nadzornim aktivnostima bit će obuhvaćeni svi porezni obveznici koji svoje isporuke naplaćuju gotovinom. Uz obavljanje pojačanih nadzora fiskalizacije provodit će se i postupci praćenja i provjere izdavanja te fiskaliziranja računa putem mobilnih uređaja.

izvor: Porezna uprava