Natječaj za potporu „Kratki lanci opskrbe i lokalna tržišta“

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je danas, 20. kolovoza 2021. godine drugi Natječaj za provedbu Podmjere 16.4. „Potpora za horizontalnu i vertikalnu suradnju sudionika u opskrbnom lancu za uspostavljanje i razvoj kratkih opskrbnih lanaca i lokalnih tržišta te za promicanje aktivnosti u lokalnom kontekstu u vezi s razvojem kratkih opskrbnih lanaca i lokalnih tržišta“ – provedba tipa operacije 16.4.1 „Kratki lanci opskrbe i lokalna tržišta“.

Prihvatljivi korisnici su operativne skupine. Partneri operativne skupine mogu biti:

a) fizičke i pravne osobe upisane u Upisnik poljoprivrednika ekonomske veličine poljoprivrednog gospodarstva od 2.000 do 100.000 EUR

b) proizvođačke organizacije u poljoprivrednom i prehrambeno-prerađivačkom sektoru

c) fizičke i pravne osobe koje se bave djelatnostima povezanim s uspostavom, radom i razvojem kratkih lanaca opskrbe i lokalnih tržišta, a koje nisu veletrgovci ili trgovački lanci.

Ukupan iznos raspoloživih sredstava javne potpore iznosi 15.000.000,00 HRK, a intenzitet potpore je 100%. Najniža visina javne potpore po projektu iznosi 10.000 EUR, a najviša iznosi 100.000 EUR.

Rok za podnošenje zahtjeva za potporu i dostavu Potvrde o podnošenju zahtjeva za potporu je od 20. rujna 2021. godine od 12:00 sati do 29. listopada 2021. godine do 12:00 sati.

Sve detalje pogledajte na https://www.apprrr.hr/novi-natjecaj-za-provedbu-tipa-operacije-16-4-1-kratki-lanci-opskrbe-i-lokalna-trzista/.

Izvor: apprrr.hr