Prestanak obveze primjene Etičkog kodeksa

Podsjećamo da je sukladno Zakonu o uvođenju eura kao službene valute u Republici Hrvatskoj propisano kako obveza dvojnog iskazivanja za poslovne subjekte traje do 31. prosinca 2023.

Slijedom navedenog, od 1. siječnja 2024. cijene se iskazuju isključivo u valuti eura.

Sukladno navedenom, upućujemo vas kako je s dvojnim iskazivanjem cijena potrebno prestati što je prije moguće nakon 31. prosinca 2023., pri tom imajući u vidu načelo učinkovitosti i ekonomičnosti iz članka 10. Zakona prema kojemu se uvođenje eura i svi postupci i aktivnosti koji iz toga proizlaze provode na način da se svima osigura što jednostavnije postupanje uz što manje troškova.

Napominjemo kako sam prestanak dvojnog iskazivanja cijena nikako ne smije biti, niti je opravdan razlog za povećanje cijena roba i usluga.

Također vas upućujemo da nakon 31. prosinca 2023. što prije uklonite fizičke naljepnice Etičkog kodeksa i da oznake više ne koristite pri provođenju promotivnih i marketinških aktivnosti. U slučaju da imate neiskorištenih naljepnica Etičkog kodeksa, molimo da iste uništite.