Obavezno nošenje maski za lice za djelatnike Hrvatske obrtničke komore i stranke koje primaju

Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske donio je danas Odluku o dopuni Odluke o nužnoj mjeri obaveznog korištenja maski za lice ili medicinskih maski za vrijeme trajanje epidemije bolesti COVID-19.

Ona se odnosi na obavezno nošenje maski u trgovačkim društvima, ustanovama i institucijama pri radu sa strankama, a isto važi i za zaposlenike u uslužnim djelatnostima u kojima se dolazi u bliski kontakt s klijentima.

Sukladno donesenoj Odluci zaposlenici Hrvatske obrtničke komore obavezno će pri radu sa strankama koristiti masku za lice ili medicinsku masku, a isto je obavezno i za stranke.

Odluku o dopuni Odluke o nužnoj mjeri obaveznog korištenja maski za lice ili medicinskih maski za vrijeme trajanje epidemije bolesti COVID-19 u cijelosti možete pročitati OVDJE, kao i ODLUKU na koju se ista odnosi.

Ova Odluka se primjenjuje od 15. srpnja 2020. godine.