Od srpnja upola smanjeni iznosi za higijenski minimum i sanitarnu knjižicu

Ministarstvo zdravstva donijelo je nove odluke koje se odnose na higijenski minimum i sanitarne knjižice:

1. Odluka o visini troškova stjecanja potrebnog znanja o zdravstvenom odgoju

2. Odluka o visini troškova zdravstvenih pregleda osoba koje podliježu zdravstvenom nadzoru.

Temeljem novih odluka koje stupaju na snagu 1. srpnja ove godine, iznosi koji se odnose na spomenute obveze (higijenski minimum, sanitarna knjižica), smanjeni su za 50%.

Materijali potrebni za polaganje dostupni su i na engleskom jeziku na web stranici Higijenski minimum | Hrvatski zavod za javno zdravstvo (hzjz.hr)